ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8448131
*
nr 844 8131
Spegel
teakram, 1950-tal, höjd: 115 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2013
kl 20:21:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 20:26:23
1
200 kr
1/9 22:25:51
2
200 kr
2/9 19:08:12
3
Vinnande bud
2/9 20:00:25
4
300 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:27
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29
-
9347 Spegel
oval, Gustaviansk stil, 57x40 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:34
*
Spegel
nr 844 8131
Spegel
teakram, 1950-tal, höjd: 115 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/9 20:26:23 | 1 | 200 kr |
1/9 22:25:51 | 2 | 200 kr |
2/9 19:08:12 | 3 | Vinnande bud |
2/9 20:00:25 | 4 | 300 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teakram
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:27 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:03 -
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:29 -
9347 Spegel
oval, Gustaviansk stil, 57x40 cm
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:34